Aukce

Vaši nemovitost můžeme prodávat pomocí aukce. Tím pro ni zajistíme nejvyšší možnou cenu. Tento způsob lze s úspěchem použít v případě, že najdeme v krátkém časovém období dva a více zájemců. Závazná pravidla a podmínky aukce byly vypracovány advokátní kanceláří a zajišťují bezchybný a férový průběh aukce.

Hlavní výhody a doporučení pro aukce

1. Způsob, jak se vyhnout „nepříjemným“ starostem s více vážnými zájemci

V situaci, kdy první sympatický zájemce plně akceptuje vaši prodejní cenu, potvrdí, že má k dispozici i schválenou hypotéku, a plácnete si spolu, se najednou za 15 minut objeví další sympatický zájemce, který je ochoten za vaši nemovitost nabídnout ještě o dalších 200 000 Kč více… Připravíte se o těch 200 000 Kč jakožto další zisk z prodeje nemovitosti, nebo budete trapně vysvětlovat původnímu zájemci, že zde je i jiná nabídka. Co to raději udělat od začátku transparentně a férově pro všechny?

2. Férově a transparentně od začátku do konce

V aukci vám nepříjemnosti popsané v bodě 1) automaticky odpadají a dají vám možnost nemovitost prodat za vyšší cenu. Naše realitní kancelář nemovitost představí všem zájemců. Pro všechny jsou na začátku transparentně stanoveny stejné podmínky aukce. Zájemci mohou do stanoveného data předložit svou závaznou nabídku ke koupi. Následně kancelář nabídky pro vás vyhodnotí a posoudí schopnost zájemců dostát jejich závazkům z nabídky. Vy se pak jednoduše po zvážení všech pro a proti sami rozhodnete pro nejlepšího kupce. A ne vždy musíte zvolit nejvyšší nabídku. I to je možné v aukci předem ošetřit.

3. Nemovitosti vhodné pro aukční prodej

Zpravidla se jedná o nemovitosti, kde je možné předpokládat zvýšený počet zájemců s ohledem na požadovanou cenu nebo atraktivitu lokality či dispozice samotné nemovitosti. Prostě kategorie nemovitosti s vyšší poptávkou. Ty dobrý makléř zná a aukci vám určitě doporučí.

4. Striktní dodržování pravidel znamená bezstarostný průběh

Bohužel i mezi kupujícími se mohou objevit lidé, kteří budou chtít získat neoprávněnou výhodu nebo by mohli prodávajícího obviňovat z vytváření nátlaku a podobně. Důležité je proto realizovat aukci se silnou a zkušenou kanceláří, resp. jejím makléřem. Jasně formulované písemné podmínky a striktně dodržený proces je to, co vám nabídneme. Spokojenost bude na vaší straně i na straně kupujících.

5. Aukce vyžaduje dostatečný počet zájemců

Dobrý prodej a zajímavé navýšení prodejní ceny formou aukce vyžaduje dostatečný zájem a dostatečný počet kupujících. Nezbytná je proto viditelná a dobře cílená reklama/propagace makléře, který pro vás aukci realizuje.